Forum tylko dla klasy Ic

Żeby nam się chciało, jak nam się nie chce...


#1 2007-05-23 16:20:57

maaarysia =)

Gwardzist(k)a Matrixa :]

4048013
Skąd: Namysłów
Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 224

moja prezentacja z polskiego :) --> sztuka baroku

Głównym celem emanującej barwami i dynamiką sztuki baroku była służba religii. Obcujący z dziełami tego czasu odbiorca miał doznać uniesienia, oczarowania i poczucia, iż oto uczestniczy w cudach, ekstazie i chwilach Chrystusowego triumfu. Zrodzone we Włoszech trendy rozwijały się, oddziałując na inne kraje. Wiek szesnasty, a tym samym późny renesans, zdominowany został przez manieryzm. . Sztuka baroku, choć nie była do końca podporządkowana religii, stanowiła odzwierciedlenie ducha kontrreformacji – ruchu reform i odnowy moralnej w ramach Kościoła katolickiego dążącego do odrodzenia i wzmocnienia w walce z protestantyzmem. Pełna dynamiki i dramatyzmu sztuka baroku osiągała często zdumiewające efekty, łącząc malarstwo, rzeźbę, architekturę i muzykę w ramach jednego dzieła. Ze „spektaklem” tego rodzaju obcować możemy w kościele Św. Piotra w Rzymie, nieprzypadkowo również właśnie barok dał początek nowemu interdyscyplinarnemu rodzajowi przedstawienia – operze. W architekturze, wykorzystując cechy charakterystyczne klasycyzmu, jak kolumny, trójkątne frontony oraz łuki, okres ten charakteryzował się doskonałym poczuciem dramatyzmu i ruchu, których wrażenie tworzyły łagodne skrzywienia i dynamiczne współgranie masy i przestrzeni. We wszystkich swych przejawach barok zachowywał przepych, przytłaczającą dekoracyjność, pragnąc służyć pokrzepieniu duszy. Na uformowanie się malarstwa barokowego na przełomie XVI i XVII w. wywarło wpływ rzymskie środowisko artystyczne - nurt naturalistyczny, reprezentowany przez Caravaggia (caravaggionizm), i nurt klasycystyczny oraz kolorystyczna szkoła wenecka. Nastąpił też rozkwit rzemiosła artystycznego, zwłaszcza ceramiki, meblarstwa i tkactwa.


to wszystko teraz sobie przepiszcie, albo wydrukujcie dziękuję za wysłuchanie mojego zanudzania jakbym miała to zrobić w Ia to bym się posrała przy Was to mogę gadać i gadać


...:::uśmiechnij się, nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu:::...

Offline

 

#2 2007-05-23 17:54:20

Kaśka^-_-^

Gwardzist(k)a Matrixa :]

1398376
Zarejestrowany: 2007-03-16
Posty: 141

Re: moja prezentacja z polskiego :) --> sztuka baroku

Nie dziwie sie. my to w koncu prawie jak rodzina A swoja droga to wyklad byl bardzo ciekawy, o wiele ciekawszy zreszta niz wszystkie lekcje Krakowiakowej! I nie mowie tego zeby sie przypodobac Dziekujemy za gotowa natatke


"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." J. W. Goethe

Offline

 

#3 2007-05-23 18:47:41

maaarysia =)

Gwardzist(k)a Matrixa :]

4048013
Skąd: Namysłów
Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 224

Re: moja prezentacja z polskiego :) --> sztuka baroku

o kurczę, ale mi słodzisz a proszę a że rodzina to prawda pewne cechy są u nas rodzinne

Ostatnio edytowany przez maaarysia =) (2007-05-23 18:48:25)


...:::uśmiechnij się, nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu:::...

Offline

 

#4 2007-05-23 21:57:48

olcia:)

Moderator

4224972
Skąd: Namysłow
Zarejestrowany: 2007-03-15
Posty: 233
WWW

Re: moja prezentacja z polskiego :) --> sztuka baroku

w pełni sie zgadzam z Kasią! na krakowiakowej lekcjach śpię a tutaj nawet uważałam   poza tym lubie takie lekcje, a Ty zawsze je fajnie przygotowujesz, no bo kto sie lepiej zna na sztuce niż Ty? ;>


Do not pass a temptation lightly by-it may never come again.

Offline

 

#5 2007-05-24 15:38:41

maaarysia =)

Gwardzist(k)a Matrixa :]

4048013
Skąd: Namysłów
Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 224

Re: moja prezentacja z polskiego :) --> sztuka baroku

nie no, aż się zarumieniłam


...:::uśmiechnij się, nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu:::...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stronagildii.pun.pl www.pirackawioska.pun.pl www.filangur.pun.pl www.grubson.pun.pl www.diablots.pun.pl